Recenze-Vánoční zázrak

Vánoční zázrak-Jay Asher
Počet stran:248
Žánr:romantika,love story,román
Originální název: What Light
Nakladatelství: CooBoo
Vydání: 2016
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:95%
Anotace knihy: Sierra vede dva životy.Jeden v Oregonu,kde její rodina vlastní farmu vánočních stromků.A druhý v Kalifornii,kam před Vánocemi jezdí stromky prodávat.A opustit jeden vždycky znamená,že jí schází ten druhý.Tak to je až do posledních Vánoc,kdy Sierra potá Caleba. Caleb je vzorný klud,jen před lety udělal obrovskou chybu a platí za ni dodnes.Ale Sierra nedá na jeho minulost a rozhodne se mu pomoct.To samozřejmě vyvolá vlnu nesouhlasu,falešných dojmů a podezření,ale Caleb se Sierrou přijdou na to,že jedna věc je silnější než tohle všechno:pravá láska. 
Citáty z knihy:
                          Člověk nemusí vždycky všechno definovat.
                       Dobrý věci se schovávají v malých krabičkách.
                       Jak dlouho může být člověk na dvou místech najednou.
                       Je to tvoje srdce. Nikdo ti neporadí,komu ho máš dát.
                       Někdy je fajn darovat lidem kromě toho,co potřebujou,taky to,co chtějí. 
                       Vykašli se na logiku. Ta neví po čem toužíš.
Obálka a vnitřek knihy:
Do obálky jsem se na první pohled naprosto zamilovala. Název je napsaný nádherným stříbrným písmem.Vím že je léto,ale ta obálka na mě přivádí vánoční atmosféru.
Uvnitř knihy stránky po stranách knihu zdobí nádherné šedé hvězdičky,ty té knize dodávají ještě více vánoční atmosféry.Názvy kapitol jsou psány puntíkatým písmem ,které ladí s hvězdičkami a obálkou.
Postavy:
Nejvíce sympatická mi je Sierra,která je vybíravá a nenechá se jen tak do něčeho zatáhnout. Je milá,hodná a také zabávná. Caleba mám také moc ráda,i když udělal velkou chybu,je mi ho velmi líto,jelikož své chyby každý den lituje a je kvůli ní velmi odsuzován. Vím že Caleb se od své chyby velmi změnil a teď je jiný než býval.
Také mám moc ráda Sierry kamarádky Heather,Elizabet a Rachel.
Názor:
Do knihy jsem se zamilovala stejně jako Sierra do Caleba. Do knihy jsem se pořádně začetla a ani jsem si neuvědomila že už jsem na konci a nechtěla jsem konec!Chtěla jsem zjistit jak to nakonec dopadne,ale to se asi nikdy nedozvím.Od Jaye Ashera už jsem četla knihu Proč? 13 krát proto.Ta se mi také moc líbila ,ale musím uznat že Vánoční zázrak na mě zapůsobil mnohem více. Nezvládla bych asi žít dvojí život jako Sierra,ale Sierra tenhle život miluje!

A co vy? Chtěli by jste zažít také nějaký vánoční zázrak? 


Komentáře

 1. Ta vypadá strašně hezky.
  Hned bych si ji sehnala a přečetla ale mám knihy jaki nikdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také je moc hezká:) Kdyby jsi ty knihy zvládla dočíst ráda ti tuto půjčím

   Vymazat

Okomentovat