Recenze:Univerzita vyjimečných-Zkouška

Univerzita výjimečných-Zkouška: Joelle Charbonneau
Počet stran:299
Žánr:Sci-fi,dystopie
Originální název: The Testing
Nakladatelství:Fragment
Vydání:2016
Hodnocení obálky:70%
Hodnocení:60%

Anotace:Hunger Games byly skvělé,tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků!Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává,jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi.Musí však obstát v testování,kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek,které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota .Cia začíná tušit,že ji čeká tvrdá zkouška,ve které nepůjde jen o znalosti,ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město,v uších jí zní otcova zoufalá rada:,,Cio nevěř vůbec nikomu". Hlavou víří pochybnosti zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů...

Obálka knihy: Obálka mě na první pohled zaujala.Je krásná,ladící s písmem a originální.

Postavy: Mojí nejoblíbenější postavou se překvapivě stala  hlavní postava Cia. Cia je  náramně chytrá,vynalézavá ,ale také naivní.Cia mě stále překvapovala svým chováním.Nejde za vůdcem,ale přemýšlí sama za sebe a to se jí vyplatí.Tomas je Ciy velký kamarád z Pětijeří. Tomase jsem ze začátku měla velmi ráda,ale jakmile se dostal do konfliktu s Willem. Věřila jsem Willovi a né Tomasovi. Tomase jsem začala nenávidět a začala jsem se bát že ublíží Cie. Na konci knihy jsem jsi Tomase znovu oblíbila a zjistila jsem že je pro Ciu to nejlepší. Nepochopila jsem jak se někteří lidé mohli chovat tak jak se chovali.

Recenze:
U této knihy jsem někdy přeskakovala hnusné, zabíjecí a násilné části. Někdy jsem si říkala jak je to vůbec možné.Jak to můžou udělat? Jak může být trest nezvládnutí testu smrt?? Ale i přesto se mi kniha velmi líbila a užila jsem si ji. Kniha byla podle mě předvídatelná. Kniha byla také hodně napínavá. Kniha se mi četla rychle a měla jsem ji přečtenou za jedno odpoledne. Už se těším až si přečtu pokračování.

Pokračování:
2.díl-ZradaNakladatelství Fragment připravuje třetí díl a to Odvetu,která vyjde 11.9.2017

Komentáře

 1. Tak tato knížka vypadá moc hezky.Přesně pro me.😄
  Určitě až si precteš další dili PUBLIKUJ JE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo je krásná. určitě je na tvé přání budu publikovat :)

   Vymazat

Okomentovat