Odejít z tohoto světa je snažší ,když vás netrápí nedokonané a nevyřčené...|Všichni jsme utkáni z hvězd

Všichni jsme utkáni z hvězd-Rowan Coleman
Počet stran:499
Žánr:Román
Originální název: We are all made of Stars
Nakladatelství:Domino
Vydáno:2017
Hodnocení obálky:80%
Hodnocení:100%
Anotace:
Stella Careyová je provdaná za válečného veterána Vincenta,který po návratu z bojů tráví večery ve společnosti traumatických vzpomínek,úplně uzamčen před vnějším světem.Aby unikla před neútěšnou realitou domova,bere si Stella stále více nočních směn v hospicu.Rozmluvy s pacienty jí přinášejí zvláštní klid. Seznamujeme se s jejich osudy,vnímá,jak odlišně lidé přijímají blízkost smrti.A především stále silněji chápe,jak je pro umírajícího člověka důležité urovnat a uzavřít vztahy s blízkými. A právě tehdy začne Stella psát dopisy,jejichž prostřednictvím se její pacienti loučí se svými milovanými. Některé jsou plné humoru či lásky,jiné obsahují souhrn praktických rad,z dalších čiší lítost.Všechny dopisy Stella odešle,až jejich faktický pisatel zemře.Tento slib dodržuje až do jedné noci,tehdy sepíše dopis,který je pro pacienta poslední šancí na odčinění dávné viny pokud ovšem bude doručen včas...
                             
                       ,,Na okamžik na příliš krátký okamžik,jsem býval mužem,který vás miloval,ale                                      ,teď když jsem se proměnil,budu vzduchem,měsícem i hvězdami.Protože my                                         všichni jsme utkáni z hvězd,moji milovaní. "

Postavy:
V knize neprožíváme pouze příběh Stelly,jak je napsáno v anotaci,ale také příběh Hope. Hope trpí cystickou fibriozou. Díky tomuto onemocnění málem Hope přišla o život a už se pomalu začala vyrovnávat s tím že brzy zemře,ale na pozitivní energii ji naladil její velmi dobrý kamarád Ben. Díky němu Hope začne jinak přemýšlet o tomto světě a že se vyplatí žít.
S jako posledním se seznámíme s Hughem, Hugh je samotářský chlap,který má jen svého kocoura a milující práci. Když se Hugh v nehezké situaci seznámí se svou sousedkou Sarah a jejím synem Mikeym,zjistí že společnost není tak špatná. Hugha také potká velmi nepříjemná situace,která ho velmi zasáhne.

U této knihy se mi velmi špatně rozhodovalo o tom,jakou postavu mám nejradši.Každá měla něco do sebe :) Ale když teď nad tím hlouběji přemýšlím tak mě asi vždy nejvíce bavila část s Hope,možná to je tím že mi je věkově nejblíže,teda když nepočítáme Issy,tu jsem si také moc oblíbila :)  A části s ostatními byli také strašně moc skvělé.


Kniha je celkově o tématu smrt. Jak přímo o tom okamžiku,chvílemi před ní,anebo až po ní.Je velmi smutná a několikrát mi i ukápla slzička,ale je opravdu nádherná. Kniha vám toho určitě hodně dá a něco si z ní vezmete a věřte mi že nad ní budete dlouho přemýšlet tak jako já. Kniha je i velmi čtivá,i když má kolem 500 stran,tak jí budete mít hned přečtenou,protože nejde nepokračovat dále v příbšhu a jen tak se od něj odpojit :D
 .
Přeji hezký zbytek dne :)

Komentáře

Okomentovat