R-Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky-Nicholas Sparks
Počet stran:160
Žánr:Román
Originální název: The Notebook
Nakladatelství: Ikar
Vydání:2013
Hodnocení obálky:50%
Hodnocení:95%
Anotace knihy: Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně.Jednatřicetiletý Noah Calhoun,válečný veterán z amerického Jihu,se po druhé světové válce vrací domů,aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži.I když mu práce přináší uspokojení,stále ho rozechvívá vzpomínka na půvabnou Allie,s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou tehdy miloval hluboko a upřímnou láskou.
Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít,nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto.Pomalu se smiřuje s tím,že bude do konce života pouze vzpomínat,když tu se jeho milovaná náhle vrací do města,aby se s ním setkala naposledy...
Citáty:
Poezie se přeci nepíše proto,aby se rozebírala.Má povznášet,aniž by se o ní přemýšlelo,dojímalo,aniž bychom chápali proč.
Když se člověk poprvé zamiluje,navždy to změní jeho život
Obálka knihy:
Obálka je nádherná,ale přeci jen na veřejnosti jsem ji raději četla bez obalu. Snad to chápete.U všech Nicholasových knih se mi moc líbí ten zlatý obdelníček s jeho jménem a názvem knihy.
Recenze:
O této knize jsem už dopředu věděla že bude úžasná,jelikož jí napsal jeden z mých nejoblíbenějších autorů,který vždy příběh skvěle podá a vždy vás dojme.Znáte to když čtete knihu a už od začátku prostě víte jak to skončí? Jo tak přesně to se mi stalo u této knihy.Hned jsem věděla jak to bude a myslím si že vy to budete mít hodně podobně. Tato kniha se dělí do tří časových pásem. První se odehrává když se v létě Noah a Allie seznamí a prožijí nejlepší okamžiky,druhá část se odehrává o čtrnáct let později,kdy se Noah a Allie znovu setkají a třetí část se odehrává v domově důchodců,kde starý pán vypráví svůj příběh jedné staré paní. Mě nejvíce dojala třetí část knihy,která byla nejdojemnější a srazila mě na kolena.Při posledních stránkách jsem nechtěla ,aby kniha skončila a štve mě že kniha má pouhých 160 stran,našlo by se spousty věcí které by se tam dali dodat,ale i přes to byla kniha skvělá. Film jsem zatím neviděla takže bohužel nemůžu srovnávat,ale v nejbližší době se na něj chystám podívat :D

Doufám že se vám článek po delsí době líbil :)

Komentáře

Okomentovat