Kniha,která vás dožene k slzám| Poslední píseň

Poslední píseň-Nicholas Sparks
Počet stran:376
Žánr:Romány pro ženy
Originální název: The last song
Nakladatelství: Ikar
Vydáno:2010
Hodnocení obálky:90%
Hodnocení: 90%
Anotace: Život vzpurné Ronnie se obrátí vzhůru nohama,když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím ,že  její táta,koncertní pianista,před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne,že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření,i když po jeich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská.Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze,která by mohla být skvělou kamarádko nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka,ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.

Můj názor:
Na knihu jsem přišla vlastně přes film. Film už jsem viděla hodně dávno a hrozně moc se mi zalíbil a do teď patří mezi mé nejoblíbenější,u filmu jsem vždycky brečela jako želva a nezáleželo na tom po kolikáté jsem ho viděla.V některých částech se docela dost kniha liší od filmu.Kniha byla určitě lepší. Ve filmu hraje hlavní postavu Ronnie, Miley Cyrus.

Kniha je psána ze čtyř pohledů a to z pohledu Ronnie,Steva,Willa a Marcuse.
Ronnie odjíždí ke svému tátovi se svým bratrem Jonahem,který se na rozdíl od ní těší a nemůže se dočkat. Ronnie by dělala cokoliv jiného než aby musela strávit léto s otcem. Také mu to dává pěkně najevo.První odpoledne se vytratí na pouť,kde se koná volejbalový zápas na kterém do ní Will vrazí a vylije na ni limonádu. Willovi hned na první pohled připadá Ronnie výjimečná. Ještě ten samý večer je osud svede dohromady a oni se znovu potkají. Will se do Ronnie zamiluje hned,natož Ronnie to chvíli trvá. Společně zažijí úžasné léto,které jim trochu pokazí nějaké překážky. Také si celé léto lámou hlavu s tím co se s nimi stane až léto skončí....Will půjde na vysokou a Ronnie?
Ronnie přes léto přejde velkou změnou a uvědomí si spoustu věcí. Získá jiný pohled na svět a uvědomí si,že se nechovala úplně hezky.
Bylo mi líto Steva....Ronnie se k němu opravdu nechovala hezky a jsem ráda že si to na konci uvědomí. Kniha je velmi čtivá a překvapivě jsem u knihy uronila více než jen jednu slzu. Ronnie mi byla sympatická a přišlo mi že mi je i malinko podobná a Will se podle mě choval skvěle :)
Snad se vám článek po delší době líbil :D

Komentáře