Na začátku se neznali.Spojoval je jen úmysl skoncovat se životem.Ale láska všechno změnila../Moje srdce a jiné černé díry

Moje srdce a jiné černé díry-Jasmine Wargaová
Počet stran:260
Žánr:Literatura světová,Romány
Originální název:My heart and other black holes
Nakladatelství:Argo
Vydáno:2016
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:90%

Anotace: Když máte pocit,jako byste místo srdce měli zoufale bezednou černou díru,která všechno spolkne,jaký smysl má každé ráno znovu vstávat?Aysel už nechce žít-čeká jen na vhodný okamžik,aby se rozžehnala se životem. Nemá,ale odvahu udělat to sama. Když se přes internet seznámí s Romanem,zdá se ,že našla skvělého komplice,aby uskutečnila svůj záměr. Jenže při plánování společné smrti Aysel začíná cítit,jak moc se na setkání s Romanem těší,jak lehké a plné světla dokáže její srdce být. A najednou je pomyšlení,že by to všechno skončilo,nesnesitelné...Aysel se pustí do boje. Za svůj život,za jeho život,za jejich lásku..
O autorce: 
Jasmine Wargaová vyrůstala v malém městečku u Cincinnati ve státě Ohio.Krátce pracovala jako učitelka přírodopisu.Moje srdce a jiné černé díry je její prvotina,která v USA vyšla v roce 2015.


Můj názor: Hlavním tématem knihy je deprese. Mám takový pocit že sama autorka si něčím podobným prošla,nebo o tom tématu hodně ví. Bylo to tak dobře napsané,že mi to přišlo skutečné. Asi nejsem pravdě daleko,deprese se podle mě hrozně málo řeší a málo lidí se depresí zabývá. Při tom si myslím,že tímto problémem trpí spoustu lídí a nejenom dospělí,ale i mnohem mladší lidé. Kniha o toto téma hodně dobře přiblížila.
,,Vsadila bych se,že kdybyste mi rozřízli břicho,vylezl by z něj velký slimák deprese.
Ayselinin otec udělal velký zločin a teď to odnáší Aysel. Lidé se jí vyhýbají a šuškají si  jejím otci za zády. Ale nejhorší,že i Aysel má pocit,že je stejná jako její otec. Že jednoho dne udělá to samé co on... A ještě ke všemu její máma si založila novou rodinu a Aysel se v ní necítí vítaná a máme je Aysel lhostejná a proto se Aysel rozhodne že už život nemá smysl,ale sama to nezvládne,a proto si na internetu najde ,,parťáka" na sebevraždu Romana. Romana trápí výčitky svědomí,myslí si že může za smrt jeho mladší sestry. Dle mého názoru za to nemůže. A také chce zemřít jako ona i ve stejný den. Postupně se lépe poznávají a Aysel se do Romana zamiluje a vše  se změní.
     ,,Moje tělo je jako supervýkonný stroj na likvidaci pozitivních myšlenek"
Už od začátku jsem si myslela jak to dopadne a trochu jsem se mýlila,ale daleko od pravdy jsem nebyla. Kniha podle mě má hlubokou myšlenku a svým způsobem říká ať lidé co mají podobné myšlenky by měli vyhledat pomoc a neměli by spadnout hluboko,že každý problém se dá,alespoň trochu vyřešit. Na konci knihy se nachází seznam kam se obrátit pro pomoc,pokud trpíte něčím podobným jako Aysel nebo Roman. 
 Autorka pocity vyjádřila opravdu skvěle. Knihu jsem četla docela dlouho,jelikož jsem nad ní musela pořád dumat a přemýšlet nad celou záležitostí. I přes to že jsem ji četla déle než normálně,byla hodně čtivá. V knize se na začátku každé kapitoly nachází co je za den a kolik dní zbývá do osudového dne. 
Obálka knihy je jedna z nejhezčích co jsem v poslední době viděla. Fakt nádhera.
Knihu bych vám rozhodně nedoporučovala když máte blbou náladu,nebo jste smutní,protože jinak budete ještě víc. Jelikož tento příběh vás rozhodně zasáhne.

Knihu jsem získala díky e-shopu Megaknihy.Což je jediný e-shop na kterém nakupuji knihy. Mají tam skvělé ceny a super záložky :) Takže Vám moc děkuji 
Knihu můžete zakoupit zde
Pokud se chcete podívat i na jiné knihy tak můžete tady

Přeju vám hezké volno :)Komentáře