Navždy a věčně

Navždy a věčně- Jennifer L. Armentrout
Počet stran:472
Žánr: Literatura světová,Dívčí romány
Originální název: The problem with forever
Nakladatelství: Baronet
Vydáno:2016
Hodnocení obálky: 90%
Hodnocení:100%


Anotace: Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory ,,Myšku" Dodgeovou představuje štít. Naučila se ,že nejlepším způsobem,jak přežít,je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky,dělá si starosti,že svůj strach nikdy nepřekoná. Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Strarka,svého kamaráda a ochránce ,kterého neviděla už od dětství. Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí,že pouto,jež kdysi s Riderem sdílela,nezesláblo. Naopak,čím víc se jejich vztah prohlubuje,tím víc vychází najevo,že dívka není jediná,kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout,jestli zůstane mlčet,nebo promluví. Kvůli lidem,které miluje ,a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.

                                        ,,Blízkost smrti si nikdo nepřipouští,ale problém je
                                              ,že nikdo z nás tu nebude navždy a věčně"
Můj názor:
Myslím si že této knize se hodně dlouho nic nevyrovná. Hodně přemýšlím nad tím,že bude mou nejlepší knihou za tento rok.
Kniha není jen obyčejný románek, v této knize se nachází hodně hluboké myšlenky a je i velmi smysluplná.
Rider a Mallory společně žili u pěstounů a rozhodně to nebylo hezké dětství,pěstouni na ně byli opravdu oškliví,ale Mallory našteští má Ridera,který jí chrání. Jednoho dne se ,ale stane nehoda a Mallory je převezena do nemocnice. Tam si jí všimne doktor a s jeho manželkou se rozhodnou že si jí adoptují. Mallory bohužel netuší co se stalo s Riderem. Mallory po zážitcích z dětství trpí postraumatickým stresem,nedokáže s lidmi  mluvit,jen s adoptivními rodiči a Riderem. Rider si na rozdíl od Mallory myslí,že mu nic není a dětství na něm neponechalo větší problémy,ale opak je pravdou....
                          ,,Za mou změnu mohlo i to,že jsem si uvědomila,že pořád....
                         pořád se můžu všeho bát,ale že nesmím tomu strachu dovolit,
                                                            aby mi omezil žít"

Kniha poukazuje na to ,že i přes to ,co se vám dělo v minulosti,nemusí vás to zásáhnout i v budoucnosti,jde o to překonat svůj největší strach,odvázat se a žít naplno svůj život a né jen přežívat..Rider nám ukazuje že nezáleží na tom z jaké jsme části města,ale záleží na tom jací jsme.

Knihu jsem si chtělamopravdu užít a číst dlouho,ale..........to prostě nešlo :D Byla tak neuvěřitelně čtivá a napínavá a ten konec mě prostě dostal,ale ten vám tu prozrazovat nebudu,radši si ji přečtěte a uvidíte sami :) Nemám jí co vytknout má hlubokou pointu a je zárověň tak hezky sepsaná,myslím si že mé pocity z této knihy ani nejdou popsat,prostě si ji přečtěte a pochopíte. A věřte že kousek z Myšky je v každém z nás....

Komentáře