Všechno,úplně všechno

Všechno,úplně všechno-Nicola Yoon
Počet stran:296
Žánr:Dívčí romány
Originální název: Everything,Everything
Nakladatelství:Jota
Vydáno:2015
Hodnocení obálky:80%
Hodnocení:100%
Anotace:  Tato originální prvotina vypráví o dívce,která je doslova a do písmene alergická na celý svět.Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná ,,lovestory",která obrátí naruby všechno,úplně všechno,co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním -obsahuje Madelininy deníkové záznamy,poznámky,tabulky,seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu,nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé,které vídám jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se  jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém-černé triko,černé džíny,černé tenisky a černá pletená čepice,která mu zakrývala vlasy.Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost,ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to ,že se do Ollyho zamiluju,je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku,které zažíváme,když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého)a smrtelně nebezpečného)
Můj názor:
První odstavec knihy je naprosto úžasný,odstavec zní: ,,Přečetla jsem mnohem víc knih než vy. A je úplně jedno,kolik jste toho přečetli. Já jich přečetla víc.Věřte mi.Měla jsem čas.
Už když jsem si přečetla tenhle odstavec věděla jsem,že kniha bude hezká,ale ještě jsem netušila jak bude dokonalá!

V roce 2017 se na českých plátnech kin objevilo filmové zpracování knihy,které je oproti knize nic moc. Je super ho zkouknout,ale nepovažuju to za nutnost.
             
             ,,Buď statečná. A nezapomeň:Život je dar"

Kniha se stala mou velkou srdcovkou a rozhodně to nebylo naposledy,kdy jsem knihu četla. Nacházelo se v ní spoustu mouder a měla takový hlubší nádech. Není to jen obyčejná lovestory,ale má dost do sebe.Myšlenka této knihy je úžasná. Autorka nejen,že dokázala tento příběh celý vymyslet. Ale i ho nádherně napsala. A měla i nádherné detaily. Kniha také měla krátké kapitoly,takže se četla hodně dobře.
V knize se také nacházejí opravdu nádherné ilustrace. Hodně dlouho jsem nečetla žádnou ilustrovanou knihu, a byl to opravdu nádherný nezvyk :)
Obálka knihy se mi osobně více líbí v angličtině.

Komentáře