Tíha vesmíru

Tíha vesmíru-Jennifer Niven
Počet stran:408
Žánr: Dívčí romány,pro děti a mládež
Originální název:Holding up the universe
Nakladatelství: Yoli
Vydáno:2017
Hodnocení obálky:80%
Hodnocení:70%
Anotace: Okouzlující love story,která vás dostane! Každý si myslí,že dobře zná Libby Stroutovou-tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou,jejíž fotku s titulkem,,nejtlustší teenagerka Ameriky" otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila-a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí,že dobře zná i Jacka Masselina.Mezi spolužáky je oblíbený,randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat ,že má všechno,co si může přát.Až na to ,že trpí prosopagnosií-není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole,svět se obrátí vzhůru nohama-minimálně Van Burenova střední. A malér je na světe!
  ,, Je snažší dát lidem to,co chtějí.Co očekávají.Jenže problém je v tom,že takhle ztrácíš     přehled o tom,kde vlastně začínáš a ke končí tvoje falešný já-to,který se snaží bejt pro                                                                 všechny vším"
Můj názor:  Kniha je psaná z dvou pohledů a to z pohledu Libby a Jacka.
Libby byla nejtlustší teenagerkou v Americe a jeden den ji museli hasiči vytáhnout z domu. A tak se objevila ve všech novinách. Jack bydlí hned naproti Libby. Libby si celou dobu co nevycházela z domu představovala jak se kamarádí s Jackem a jeho bratrem. Po incidentu Libby nechodí do školy a studuje doma v novém domě. Ale po nějaké době se rozhodne že nastoupí do třeťáků. Ale stane se obětí šikany, zlých pohledů a posměšků. Také se chce stát tanečnicí a proto bude dělat konkurz k taneční skupině,která si říká Slečinky.

Jack trpí prosopagnosií,nikdo to neví. Lidi rozeznává podle idenfikikátorů,podle toho jak chodí,podle vlasů,uší...Když tuto knihu čtete uvědomujete si jak je to příšerná nemoc. Nepoznáváte ani lidi,které vídáte denně a milujete je.U Jacka doma to teď není úplně v pořádku. Jeho táta podvádí jeho mámu s učitelkou chemie.
 ,, A co se týče vás ostatních,zapamatujte si tohle:NĚKDO VÁS CHCE. Ať jste   velcí,malí,vysocí,prťaví,pěkní.obyčejní,přátelští,plaší. Nenechte nikoho,aby vám                            tvrdil,opak,dokonce ani sami sebe.Hlavně ne sami sebe."

Né všechno musí být takové jako to  na první pohled vypadá. Nikdo není dokonalý, i když to tak vypadá. Každý má nějaké chyby. Tímto se kniha dost zabývá.
Je úžasně čtivá,ale nebylo to něco úplně úžasného ale byla moc hezká. Něco knize chybělo,ale nemůžu přijít na to co to je.Jedině vám ji doporučuji

Komentáře

Okomentovat