Uvědomila jsem si,že umírání je snadné.Žít je těžké |Byla jsem tu

Byla jsem tu-Gayle Forman
Počet stran:272
Žánr: Romány,pro ženy
Originální název: I was here
Nakladatelství: Yoli
Vydáno:2016
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 100%
Anotace: Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry.Byly nejlepší kamarádky,věděly o sobě všechno...nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek,protože nemá nejmenší ponětí,co se muselo dít,aby to Meg donutilo k tak tragickému definitivnímu činu. A co-jak je možné,že ona sama neměla nejmenší tušení,co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů,které  Meg k sebevraždě přiměly.Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla,jak její sebevražda zasáhne rodinu,spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu,kdy mu možnost,že si vezme život,připadá jako jediné řešení,pochopit následky svého činu?

Meg mi přirostla k srdci,chápu že některým lidem může připadat Megiino rozhodnutí sobecké,ale mně ne. Chápu jí. Soucítila jsem s ní, i když jsem ji z příběhu moc neznala měla jsem ji z celého příběhu nejradši.
Cody je úžasná kamarádka. Líbí se mi jak se s tím vším vypořádala,byla hodně silná. A celé jí to hodně zasáhlo.
Bena jsem ze začátku neměla ráda,ale postupem času se ukázalo že jiný než se na první pohled zdál.

                            ,,Když člověk něco myslí vážně,je zticha. "
Kniha mě zaujala tím,čím se zabývá. Knih o sebevraždě moc není,což mě opravdu mrzí.  Očekávala jsem hodně,jelikož Gayle Forman píše opravdu dokonalé knihy a rozhodně mě nezklamala.

Kniha byla hodně depresivní a má tak trochu i detektivní nádech. Ono už samotné téma sebevraždy je hodně k zamyšlení. Depresivní nádech měla kniha už od začátku do samého konce.Byla plná zoufalství,lásky,přátelství a bezmoce. V knize se nacházelo tolik míst k zamyšlení,že knihu jsem nemohla přečíst hned celou najednou,to prostě nešlo. Musela jsem se zastavovat a hodně přemýšlet. Mělo to na mě docela velký dopad.

 ,,...Jestli se tohle stává normálním lidem,jakou naději pak máme my ostatní?"
Kniha je plná citátů,což je pro mě úžasné,jelikož citáty naprosto zbožňuju. Chvílemi jsem si přišla že žiju život Cody,autorka mě úplně dokázala vtáhnout do děje.
V knize se nachází i hezká milostná scénka. Která mě moc potěšila a hezky zapadla do děje.
Na závěr bych chtěla říct: Určitě si přečtěte epilog.


Komentáře