Hlavně to nikomu neříkej

Hlavně to nikomu neříkej-Miroslava Varáčková
Počet stran: 240
Žánr: Dívčí romány
Nakladatelství: Slovart
Vydáno: 2017
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 100%
Anotace:
Slova jsou někdy nebezpečnější než pěsti…

Ivovi je dvacet a život má před sebou. Mladší sestra Eva je jeho jediná slabost, pro niž bez váhaní vytáhne do boje. Sedmnáctiletá Eva je bratrův pravý opak. Je terčem posměchu, proto se snaží byt neviditelná. Ale s jizvou na tváři a stigmatem rodinné tragedie se před spolužáky uniká 
stěží. Když nevinné žertíky přerostou v přímočarou tyranii, Eva nachází jedinou radost ze života v tanci. A tam ji osud uštědří poslední a nejtvrdší ránu jménem láska. S něhou a porozuměním píše autorka o šikaně, pocitech osamělosti v rozvrácených rodinách a o přátelstvích teenagerů, která pro ně v těžkých chvílích znamenají všechno.


Můj názor: 
Do obálky jsem se naprosto zamilovala,srší z ní ta atmosféra celé knihy. Hned z obálky je poznat že se Eva cítí osamělá a smutná.

Evu jsem měla ráda a fakt jsem s ní soucítila. Je fakt hrozné co se jí v životě děje.
Její spolužáky jsem naprosto nenáviděla. Ivo,to je takový složitější případ. Na mě je až moc agresivní a ani pomalu nenechá Evu ani nadechnout. Tima jsem měla ráda,ale skoro celou dobu jsem si myslela,že je jedním z nich.Janu jsem měla prokouknutou už od začátku a bohužel jsem věděla že to tak skončí. A sakra jak nějaká máma může odjet do Anglie a dětem jenom posílat peníze a jednou za čas se stavit??? Zvláště po tragédii s otcem.

Moc nevím jak se k této knize vyjádřit. Když ji čtete vžijete se natolik do Evy situace,že vám bude připadat jakoby jí měl každý člověk co okolo ní projde ublížit. Je až neuvěřitelné jak to autorka dokázala zpracovat.


,,Zvědavě roztrhnu papír a nadšeně nahlédnu dovnitř,ale vzápětí balíček znechuceně odhodím na zem. Igelitový pytlík a v něm něco červeného. Hrdlo se mi stáhne odporem. Fuj! "
Šikana sama o sobě je strašně složité a ošklivé téma. Nějak nechápu proč to mají lidé za potřebí. Co z toho mají? Srandu?
Knihu by si měl přečíst opravdu každý. Protože buďme upřímní v dnešním světe se se šikanou setkal bohužel každý. Měla by být zařazená do povinné četby,protože je to až neuvěřitelné. Jak jsou lidé zlý. Bohužel to není nějaký vymyšlený svět jak to bývá u fantasy knížek,tohle je realita.
           
Dobře vím,jak to všechno je,jak vypadám a jak působím,tak už mi přestaň valit klíny do hlavy,stejně to nikam nevede. Proč to vlastně děláš,hm?"

A jak je poukázáno na konci knihy popiskem ,,Nemlčme!" Pod ním se nachází seznam kontaktů na které se můžete obrátit v nouzi.

Kniha vás tak zaujme že nebudete schopni ji odložit. Já ji četla do noci a stejně jsem ji musela odložit,protože se mi klížily víčka.

Kniha je hodně k zamyšlení a možná si i díky ní uvědomíte pár věcí :)Komentáře