Důvod dýchat

Důvod dýchat- Rebecca Donovan
Počet stran: 448
Žánr: Romány
Nakladatelství: Lucka Bohemia
Vydáno: 2015
Hodnocení obálky:90%
Hodnocení: 100%
Anotace:V poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti.
Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat.Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla.

Můj názor:
Carol jsem ze srdce nenáviděla. Jak mohla Emmu takhle bít a být k ní tak zlá?

Sara je nejlepší kamarádka Emmy a myslím si že si Emma lepší kamarádku nemůže přát. Sara se snaží Emmě pomoct,ale Emma se bojí říct ostatním co se děje. A celé si to dává za vinu,což moc nechápu. Myslím si že charakterem jsem Emmě hodně podobná a proto pro mě bylo jednoduché se do celého příběhu vžít.
Evan se přistěhuje a Emma ho zaujme a chce se k ní dostat blíž,ale Emma si ho nechce pustit k tělu...

U knihy vám slzy nepotečou jen jednou,ale hned několikrát. Pro slabší povahy bude hodně těžké sledovat jak Carol ubližuje Emmě. Úplně jsem se vžila do příběhu a celou dobu jsem doufala,že už ji Carol nechá na pokoji. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. To byl  nadlidský úkol,věci jako spánek,jídlo,škola....to pro mě nic neznamenalo. Pro mě byl důležitý příběh Emmy.

V sérii vyšli ještě dva další díly,které se chystám v co nejbližší době číst


Komentáře