Když spadnete z velké výšky ,nikdy nevíte,jak to dopadne |Život po tobě

Život po tobě-Jojo Moyes
Počet stran: 400
Žánr: Romány pro ženy,literatura světová
Nakladatelství:  Knižní klub
Vydáno: 2017
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 100%
Anotace: Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…
Můj názor:
Kniha vlastně pojednává o tom,jak se Louisa vyrovnává se smrtí Willa. Po jeho smrti hodně cestovala a postupem času se usadila v Londýně,kde si našla práci na letišti.V Londýně si Louisa koupí byt s velkou střechou. A stane se jí úraz,zachrání jí záchranář Sam. Louisa se vrací domu,kde jí všichni sousedé odsuzují,vrhají po ní zlé pohledy. Když se Louisa rozhodne vrátit znovu do Londýna,najde si jí Willova dcera Lily.

Lily je pěkné kvítko,je jí šestnáct a je to pěkná puberťačka. Pije,kouří,chodí do klubů.... 
Záchranář Sam na mě zapůsobil hrozně mile,jako správný typ chlapa pro Louisu. Působil na mě hrozně ochranitelsky.
I když už Will nežije,tak má v knize hodně velkou roli.

,,Ale dobře jsem věděla, že jak se člověk rozhodne prezentovat se světu, se vůbec nemusí shodovat s tím, jaký je uvnitř."

Troufala bych si i říct,že druhý díl je lepší než ten první. Bylo zajímavé sledovat celý příběh po smrti Willa. Když jsem dočetla první díl,hrozně mě zajímalo co se stane s Louisou a musím uznat že se s tím autorka až neskutečně dobře poprala.


,,Byla jsem poznamenaná. Svět kolem mě to věděl A co bylo horší, já si to začínala uvědomovat taky. "
Kniha na vás zapůsobí hodně i po emotivní stránce. Hodně scén je hodně emotivních,takže jsem zase brečela. Přijde mi že já tak nějak brečím nad vším. Takž je možné že vy brečet nebudete.
I když se to na první pohled nezdá,kniha je i tak trochu psychologická a snaží se předat myšlenku.

Všichni kdo četli Než jsem tě poznala a líbila se jim,by si rozhodně neměli nechat ujít i druhý díl,který vás porazí na kolena.

Komentáře