Jeden plus jedna

Jeden plus jedna-Jojo Moyes
Počet stran: 360
Žánr: Romány,Literatura světová
Nakladatelství: Ikar
Vydáno: 2017
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:100%
Anotace:Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…


O Autorce:
Jojo Moyes napsala už spoustu knih:Než jsem tě poznala,Život po tobě,Jeden plus jedna,Poslední dopis od tvé lásky,Stříbrná zátoka,Dívka,již jsi tu zanechal a nejnovější Krasojezdkyni.
Jojo je jedna z mála autorek,která získala dvakrát prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award.

Já osobně jsem četla Než jsem tě poznala,Život po tobě,Dívka,již jsi tu zanechal a jeden plus jedna.
Jess má dvě děti Tanzii-matematického génie a nevlastního syna Nicka,kterého ale bere jako vlastního. Nicka šikanují takzvaní Fisherovi a to ,protože není jako ostatní. Maluje se.
Jess dělá co může aby zvládla uživit rodinu. Má dvě práce-uklízí a pracuje za barem.Tanziin učitel na matematiku si myslí ,že by měla jít na soukromou školu svaté Anny ,aby se mohla dále rozvíjet v matematice. Ředitelka Tanzii nabídla 90% stipendium,ale i přes to je to pro Jess strašně moc peněz.Ale Tanzie si moc přeje studovat na škole svaté Anny.Jednoho dne přijde do baru Ed Nicholls,muž u kterého uklízí,je to pěkně arogantní milionář. Po té co jde Jess domů,najde Eda ležet na lavičce úplně opilého. Jess se rozhodne zavolat svému kamarádovi taxikáři,aby ho odvezl domů. Jess se chce ujistit že se dostane v pořádku domů ,a tak jede s nimi. Eda v pořádku dopraví domů a taxikář Jess odveze domů na účet podniku. Když chce Jess vystoupit o něco zavadí botou. Je to balík peněz,který musel Edovi vypadnout z kapsy. Jess si ho v zoufalství vezme a myslí si,že pro něj jsou to jen drobné.Chce pomci Tanzii . Její už zmíněný učitel na matematiku objeví matematickou soutěž,která se ale koná ve Skotsku,což je dost daleko a Jess nemá peníze na jízdenky. A tak se rozhodne vytáhnout staré auto z garáže,které nemá pojištění a tadyty veči. Samozřejmě ji zastaví policie. Ed náhodou projíždí kolem,jelikož musel jet pryč z města,protože ho teď vyšetřují kvůli zneužívání interních informací při obchodování. Ed se zastaví,protože ví že tu ženu odněkud zná a až později mu dojde ,že je to jeho uklízečka. Ed nabídne Jess a jeho dětem a jejich psovi Normanovi,že je odveze domů,a tak mu Jess poví že se potřebují dostat do Skotska,kde má Tanzie matematickou olympiádu. A podržte se Ed se rozhodne je druhý den ráno odvézt do Skotska. Musí jet maximálně šedesátkou,jinak se dělá Tanzii špatně,a tak se za tu dobu poznávají a Jess zjišťuje že Ed není takový jaký si myslela.

,,Máma nám vždycky říkala,že dobrým lidem se dějí dobré věci.A víte co? Už to neříká."

Tanzii a Nickyho jsem měla moc ráda. Oba dva byli svým způsobem zvláštní a jiní než ostatní,to se mi líbilo. Nicky byl uzavřený a moc toho nenamluvil,taky kouřil trávu a maloval se. Tanzii obdivuju,protože být matematický génius,to není jen tak někdo.
Jess je správná optimistická máma,svoje děti miluje nadevše a tak by to mělo být.Optimismus z ní jen srší. Nosí žabky,protože doufá že přijde jaro. Nikdy neztrácí naději,teda až na pár chvilek.
Ed ano zpočátku se zdá arogantní,ale když ho lépe poznáte,změníte názor.
Všichni to mají těžké a osud jim do toho naložil ještě dost jiných překážek. Obdivuju Jess ,že to zvládla a nevzdala to. Což by podle mě udělala spousta lidí. Ale všichni jsou stateční.

,,Je zvláštní,jak se člověku může stýskat po něčem,na co předtím pořád jen nadával"

Kniha je hodně emocionálně vyčerpávající. Chvíli se nad  něčím smějete ,a pak máte slzy na krajíčku. Jeden plus jedna miluji a této knize nemám co vytknout. Přečtěte si jí a posuďte sami.

Komentáře