Láska není vždy hezká věc,Tate |Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky-Colleen Hooverová
Počet stran: 288
Žánr: Romány
Nakladatelství: Yoli
Vydáno: 2016
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:90%
Anotace:
Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? 

Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen
vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností.

Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…


Tate se stěhuje ke svému bratrovi pilotovi. Všichni z rodiny jsou piloti. Tate je zdravotní sestřička a přitom studuje vysokou školu. Tate a Miles se seznámí za hodně zvláštních okolností. Tate se chce dostat do bytu,ale nemůže,protože jí u dveří leží opilec a ona se nemůže dostat dovnitř. A tak zavolá svému bratrovi. A ten zjistí že ten opilec je jeho soused a zároveň jeden z nejlepších kamarádů Miles. Corbin Tate nařídí aby ho vzala k nim dovnitř a nechala ho tam přespat. Tate hned na Milesovi pozná,že s ním je něco v nepořádku. Usedavě brečí a říká jí Rachel.Tate nemá zdání kdo ta Rachel může být. 

,,Ta představa,že se postavíš tváří tvář minulosti,tě děsí,já vím. To děsí každého.Ale někdy to neděláme pro sebe.Děláme to pro lidi,které milujeme víc než sami sebe"
Oba dva to k sobě začne táhnout,ale nechtějí žádný vztah,a tak zůstanou jen u sexu.
Miles už nikdy nechce nikoho milovat,kvůli jeho minulosti a Tate nemá na lásku čas. A tak se domluví,že spolu budou jen spát. Ale Miles si stanoví dvě pravidla: neptej se na minulost a nepočítej s budoucností.
Tate o něm chce všechno vědět a tak jí dává práci,aby se neptala na minulost.
Tate,ale zjišťuje že chce víc. Že se do Milese zamilovala.
Miles si,ale stojí za svým,že o lásku nestojí...

,,Přitiskl prsty k mému krku....a pak mě zabil.Nebo políbil.Nevím,co z toho,protože výsledný pocit byl stejný"

Kapitoly se střídaly z pohledu Tate v přítomnosti a z pohledu Milese v minulosti. 
V částech s Milesovou minulostí postupně odkrýváme důvod,proč už Miles nechce zažít lásku. Upřímně mě to dost zajímalo a do poslední chvilky jsem byla napnutá.
Hned jsem pochopila proč se Miles tak straní lásky,bylo mi ho líto. Ale i přes to si myslím,že by se lásce neměl bránit. I on postupem času přicházel na to že Tate miluje. Ale nechtěl si ji pustit k sobě,protože měl strach. To bylo vůči Tate ošklivý.

V knize se také objevuje starý pán,který si říká Kapitán. Toho jsem si oblíbila,vždy dokázal Tate poradit a byl tak milý. Prostě ideální dědeček.

,,Krásné chvíle,jako je tahle,vynahrazují celou odvrácenou tvář lásky"


Kniha se mi líbila a moc,ale myslím si že to Colleen mohla ještě nějak vylepšit,přece jen mi přišla Milesova minulost až moc drsná. Také mi přišlo,že ta doba co spolu jenom spali byla moc natahovaná. Mě by třeba zajímalo jak to všechno bylo dál.


Komentáře