Až úplně dolů

Až úplně dolů-Jennifer Weiner
Počet stran: 416
Žánr:Romány
Nakladatelství:Domino
Vydáno: 2015
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 95%
Anotace:V touze po dosažení dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. 
Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to všechno snaží zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. 
A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti - a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách. 
Román Až úplně dolů je příběhem ženy, která si v touze být dokonalá vybudovala silnou závislost, a pak se jen s nejvyšším úsilím musela škrábat ze dna zpátky. Autorka líčí Allisonin zápas s hlubokým porozuměním, ale zároveň i s humorným nadhledem, takže čtenář hrdinku neodsuzuje ani nelituje. Zkrátka jí drží palce, aby to zvládla
O autorce:
Jennifer Weiner vystudovala anglickou literaturu na Princetonu. Její knihy vycházejí v 36 zemích. 

Recenze:
Allison to nemá v životě jednoduché. Její manžel se chová odtažitě,její otec má alzheimera a její matka není schopná se o něho postarat. Allison má pětiletou dcerku Ellie,Ellie je pěkné kvítko a dává Allison pěkně zabrat. Allison už to nezvládá a neustále má u sebe lahvičku plnou prášků na předpis. Allison má spoustu doktorů ,které střídá a volá jim s tím ,že jí bolí záda,zuby..... Allison zjišťuje ,že teď už jí nestačí jen jedna nebo dvě tabletky na to ,aby se cítila plná energie. Bere jich víc a víc,aby se vůbec cítila normálně. Jednoho dne Allison najde na internetu stránku ze které se dají objednávat drogy. A tak je začne objednávat.....

Kniha na mě hodně zapůsobila,je vidět jak se z téměř dokonalého života lehce dostanete na úplné dno. Bylo zajímavé pozorovat jak ses tím Allison vypořádá. Samozřejmě zezačátku vše popírala,že není závislá,že nepotřebuje odbornou pomoc. Ale to už takhle bývá. Celý příběh byl hodně čtivě napsaný a nedalo se jen tak  přestat číst. 
Kniha vám také něco dá,dozvíte se něco o drogách,zavislosti,léčebnách....Jestli léčebny tak jak bylo popisováno v knize doopravdy fungují,tak se ani nedivím,že je tolik lidí závislých na drogách. 
Také se mi líbilo,že kniha není růžová,ale opravdu reálná. Myslím si,že tohle je může stát opravdu každému a ani nestihne zpozorovat jak se to vlastně stalo.

Komentáře