Někdy je pravda to, co cítíme uvnitř, i když to tak ve skutečnosti není |Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky- Jennifer Niven
Počet stran: 360
Žánr:Romány,Pro děti a mládež
Nakladatelství:Yoli
Vydáno: 2015
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 100 %
Anotace: Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce.

Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse ško
lní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.

Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy..
O autorce: Jennifer Niven je bestsellerová autorka NEW                              YORK TIMES. Napsala čtyři romány pro dospělé,tři                                          populárně naučné knihy.Všechny malé zázraky jsou její                                první knihou pro mládež.Žije se svým snoubencem a třemi kočkami v Los Angeles

Recenze: 
Finch,kterého fascinuje smrt,trpí bipolární poruchou,každý den vymýšlí nové způsoby sebevraždy,ale nikdy není ten správný den pro ukončení jeho života.
 Jednoho dne jde Finch na školní zvonici,a tam vidí stát Violet ,která tam je za stejným účelem jao Finch: skočit. 
Violet je pravý opak Finche,tedy byla. Před velkou tragédií byla oblíbená,zapojovala se do školních akcí a dokonce psala blog. Ale po té tragédii se vše obrátí vzhůru nohama. Violet už není taková jaká bývala. Už se skoro s nikým nebaví,přestala psát blog a jakékoliv psaní jí dělá problémy. Ale když se ti dva potkají je najednou vše barevnější. Ve škole se stanou partnery na projektu ,,prozkoumávání krás Indiany".Během tohoto projektu se mnohem lépe poznávají a zjišťují,že se jim ten druhý líbí.Finch se po dlouhé době dokáže radovat,užívat si života a to vše jen díky Violet. Violet přetává počítat dny do konce roku a už je také šťastná..


,,Ale to není ten důvod. Důvod je,že už prostě na ničem nezáleží. Na škole,na roztleskávačkách,na klucích nebo na kamarádech,na večírcích,na kurzech tvůrčího psaní nebo..." Rozhodí rukama ,,Všechno je jen taková výplň času než umřeme "
 V knize se střídají oba pohledy,takže víme co si myslí Violet a co Finch.

U této knihy se mi docela špatně vyjadřují pocity. Tato kniha je něco ,tak úžasného. Zpočátku to nebylo takové wow,ale potom bože... Finche i Violet jsem chápala,od každého jsem si vzala něco co mě vystihovalo. Zajímalo by mě jak by vše vypadalo kdyby byl konec úplně jiný. Když už jsme u toho konce,tak ten mě dostal. Celou dobu jsem si myslela že to skončí obráceně.
Po dočtení knihy jsem bůhví jak dlouho jenom ležela a nemohla jsem nic dělat. Od této chvíle potřebuji jet do Indiany a navštívit všechny místa z projektu. Také bych potřebovala takovou skříň jakou má Finch.

,,Tohle je důvod,proč jsi takový,jaký jsi. Jsi to prostě ty" Všechno čím se člověk liší,zařazují do škatulky ,,nemoc".

Komentáře

  1. Tahle knížka me moc zaujala ,doufám ze mi ji půjčíš.Vypada moc krásně ❤

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Stoprocentně ti ji půjčím,těším se co na ní řekneš

      Vymazat

Okomentovat