A jako většina trápení to napohled začalo šťastně..|Zlodějka knih

Zlodějka knih-Markus Zusak
Počet stran: 528
Žánr:Romány,Válečné
Nakladatelství:Argo
Vydáno: 2009
Hodnocení obálky:90%
Hodnocení: 100%
Anotace:Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. 
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru

O autorovi: Markus Zusak je australský autor.Jeho matka Lisa je Němka a otec Helmut Rakušan. Emigrovali do Austrálie v 50. letech minulého století, kde se později v Sydney narodil Markus jako nejmladší z jejich čtyř dětí. Navštěvoval střední školu v Engadinu, kam se později vrátil jako učitel angličtiny. Studoval na univerzitě New South Wales historii a angličtinu. Má manželku Miku a dvě děti.

Recenze:
Příběh se odehrává za  druhé světové války uprostřed Německa. Liesina matka pošle Liesel a jejího bratra vlakem k adoptivním rodičům.Její bratr bohužel cestou vlakem zemře,takže ho musí pohřbít na hřbitově na kterém nikdy dříve nebyli. A právě tam Liesel ukradne svou první knihu v dějinách. 
Rosa Hubermannová vám ze začátku připadá jako nevrhlá,nepříjemná žena,ale později se její osobitost sama vybarví a vy víte,že není taková jak to vypadalo ze začátku.
Hans Hubermann je ten nejlaskavější člověk z celé knihy.Jeho srdce je plné láskyplnosti. Hans učí Liesel po nocích ve sklepě číst.
Dále tu je Rudy,nejlepší kamarád Liesel.
Max je žid,kterého u sebe schovávají Liesel a její rodina.Můžou si zadělat na opravdu velké problémy,ale riskují to,protože Max jim přiroste k srdci a nemohou ho jen tak zradit.Vztah Liesel a Maxe byl tak krásný,i přes všechny ty rozdíly dokázali být velmi dobrými přáteli.

,,Jedna byla zlodějka knih.Ten druhý kradl oblohu"

Celou knihu vypráví smrt. Nechápu kde autor přišel na tuhle myšlenku,že hlavním vypravěčem bude smrt. Obdivuju ho a tohle dělá knihu ještě více originální,než by byla bez toho.

Kniha je o úplně obyčejných lidech,které zasáhla krutá 2.světová válka.

Někoho může odradit tloušťka knihy,ale nenechte se. Opravdu záleží na každé stránce a žádná tam nebyla zbytečně.


,,I smrt má srdce"
Do knížky jsem se naprosto zamilovala,v jednu chvíli máte chuť brečet dojetím,pak tragédií.Prostě DOKONALOST! 

Zlodějku knih by si měl přečíst opravdu každý,protože věřím,že se vám bude moc líbit.

Hlavně téma druhé světové války je důležité,přeci nechceme aby se něco podobného dělo i teď.

Už je také filmové zpracování,které jsem tedy zatím neviděla.

Komentáře

  1. Natalko, moc hezka recenze. Je vystizna ;) povedla se ti. Ja to jeste necetla ale nekdy se snad k ni dostanu :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc Terezko. Moc si vážím tvé podpory. Rozhodně si ji musíš přečíst.

      Vymazat

Okomentovat