Muffin a čaj

Muffin a čaj-Theo Addair
Počet stran: 272
Žánr:Romány,Pro děti a mládež
Nakladatelství:Yoli
Vydáno: 2018
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení: 100%
Anotace:Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí.
Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…

O autorovi:
Theo Addair se narodil na Královských Vinohradech v Praze. Odmala byl jako pytel blech a jedině knížky ho dokázaly udržet v klidu. Dnes pracuje v advokátní kanceláři v centru Prahy a kromě psaní je jeho zálibou cestování a s ním spojený zájem o cizí jazyky. 

Recenze:
Kniha vypráví o dvou studentech gymnázia Danielovi a Kitovi. Daniel se snaží si nikoho nepouštět k tělu,je středem pomluv a všemožných posměchů. Daniel je i nejchytřejším studentem gymnázia,letos nastupuje do posledního ročníku,i když mu je jen šestnáct. Kit je kluk,který dříve mluví než přemýšlí,Kit se nachází na docela vysoké příčce společenského žebříčku. 
Tito dva chlapci se seznámí a tam začíná celý příběh.

Když jsem si knihu kupovala neměla jsem zdání,že knihu napsal český autor,to jsem zjistila až byla všude krásně opěvovaná,trochu jsem se obávala ,že budu zklamaná,když jsem všude viděla jak jsou z ní lidé nadšení. A nezklamala mě,ba naopak.
Obálka je stejně sladká jako celý příběh. Obálka se opravdu moc vyvedla,lepší by podle mého ani být nemohla.
Kniha je psána ze dvou pohledů,které se střídají po kapitolách. Občas se stane,že vidíme úplně tu samou situaci,akorát z dvou různých pohledů,není to otravné,číst to znova,ale přínosné. Vidíme jak jsou dva chlapci rozdílní a zároveň stejní.
Kniha je opravdu sladká jako muffin,ale aby jste si nemysleli,že je to jen kniha ,která vám nic nepředá,tak se v knize nachází spousta zajímavých myšlenek,které do toho příběhu opravdu skvěle zapadají. Vztah Daniela a Kita je tak kouzelný a propojený
Muffin a čaj je skvělá kniha,která by se měla dostat do co nejvíce rukou.

Komentáře