Po tvém boku

Po tvém boku-Kasie West
Počet stran:312
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: CooBoo
Vydáno: 2017
Hodnocení obálky:60%
Hodnocení:90%
Anotace:
Když Autumn zjistí, že zůstala zamčená v knihovně, myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že Dax tam skončil s ní. Autumn toho o Daxovi moc neví – prý je to samotář, a jednou se dokonce zapletl do nějaké bitky a skončil v polepšovně. Ale je si naopak jistá tím, že je asi tou poslední osobou, se kterou by chtěla někde zůstat celý víkend zavřená. A tak si prostě jen dokola připomíná, že je jen otázkou času, než si její přítel Jeff všimne, že ji nechal v knihovně, a vrátí se pro ni. Jenže Jeff se nevrátí. A tak musí Autumn jíst pár dní jen jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. Naštěstí ale zjistí, že Dax není zas tak zvláští a že si dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy Autumn s jakýmkoli jiným klukem rozuměla. Můžou ale jejich pocity přežít konec víkendu a návrat do jejich původních životů?
O autorce:Kasie Westová je autorkou knih pro děti a dívky. Žije ve střední Kalifornii, kde se ji v létě snaží zabít 115°F. Kromě psaní je jednou z jejích nejoblíbenějších věcí Wakeboarding.Má ráda strašidelné alternativní rockové balady a čtení v době spánku.

Recenze:
Autumn musí s přáteli dělat v knihovně domácí úkol , mají v plánu hned potom jet k kamarádce na chatu. Když jsou v garáži Autumn si potřebuje ještě doběhnout na záchod,ale když se vrátí zjistí , že už je zamčeno a nemá se jak dostat ven a navíc všechny věci už měla dané v autě, takže s sebou nic nemá. Autumn se už delší dobu líbí Jeff , a tak doufá ,že se pro ni  vrátí , ale  stále nepřichází. Autumn zjistí ,že je v knihovně s ní , celá se vyděsí , ale nakonec zjistí , že toho kluka zná. Je to Dax , o kterém kolují drby ,že byl v polepšovně, ale s Daxem se nikdo nebaví , takže Autumn neví zda je to pravda. Postupně Autumn zjišťuje , že Dax není vůbec tak špatný , jak si myslela.

Autumn je zajímavá postava,je oblíbená a na první pohled ne úplně sympatická , ale když ji poznáte více zjistíte , že je úplně jiná. Autumn trpí záchvaty paniky o kterých ví jen její rodiče a teď i Dax. Svým přátelům se to vždycky bála říct.
Dax je  vlk samotář ,který se vám jen tak neotevře a musíte si jeho důvěru vybojovat. Když si ji vybojujete, stojí to fakt za to.

Když se na knížku podíváte většině z vás se vybaví , že to bude jen milá oddechovka , ale v tomhle příběhu se skrývá mnohem víc,  chytne vás za srdce a je v něm vyjímečnost. 
Kasie West píše fakt skvěle, už jsem od ní četla knihu Náhradní kluk, která se mi  jak si vzpomínám líbila. A hlavně Kasie West budou tento rok vycházet ještě dvě knížky a to jedna v létě a druhá na podzim.
Trochu mě urazilo ,že si Autumn nevážila toho ,že byla zamčená v knihovně , co bych za to já dala. Ale chápu, že né každý musí být knihomol a padat touhou ,aby tam mohl zůstat.
Obálka knihy je pěkně zimní , ale zase nějak nevyčnívá mezi ostatními.¨
Krásný YA román ,který si přečtěte třeba v těžkých dnech , kdy si potřebujete odpočinout.

Komentáře