Promiň, mami, ale byl jsem míň než prázdný|Kdybychom se neviděli

Kdybychom se neviděli- Cynthia Hand
Počet stran: 350
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: CooBoo
Vydáno: 2015
Hodnocení obálky:70%
Hodnocení:100%
Anotace:
Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit.Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky.Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno.Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.O autorce:
Cynthia již od malička miluje čtení a svou první povídku napsala už v šesti letech – hned jak se naučila psát. Její učitelka na druhém stupni jí jednoho dne řekla, že se určitě stane spisovatelkou. A to se také splnilo.Vyučuje tvůrčí psaní na Pepperdine University.

Recenze:
Lex je ta holka,které zemřel bratr. Lex má neustále pocit ,že mohla Tye zachránit a zabránit mu ,aby se zabil,jednak už to jednou zkusil a bylo tu mnoho faktorů ,kterých si Lex nevšimla a pak ta esemeska.... Ale to už Lexie nemůže změnit , naopak musí se s tím naučit žít. Během knihy vidíme jak to má Lex těžké, jak to zasáhlo její rodinu a přátele. Lex ani neví proč to Ty udělal, zanechal jen krátký vzkaz , bez vysvětlení. Lex také vídá svého bratra jako ducha.

Alex hlavní postava knihy je sestra Tye a úžasná matematikářka ,která se hlásí na MIT. Vše vidí skrz matematiku.
Tye jsme v knize poznali jen okrajově. Byl to podle všeho skvělý bratr ,který to tu ale nezvládl.
V knize se objevuje  Lexiina kamarádka z dětství Saddie. Saddie je trochu rebelka ,která se zajímá o duchařinu a v těžkých chvílích tu je pro Lex.
Lex má také ještě kamarádky z matematického kroužku:El ,Daiman, Bake, Steven

,,Je hezké přemýšlet o budoucnosti jako o něčem co nebude úplně v háji."
Vůbec jsem nečekala,že se v knize bude objevovat duch a upřímně jsem byla vystrašená a často jsem se i bála. Kniha byla nádherně zpracovaná a téma samotné sebevraždy bylo tak dobře podané. Ani tak nešlo o ty důvody ,ale o to jaký to mělo dopad na rodinu. Ze srdce jsem nenáviděla jejich otce ,který jje opustil a Tye mu neodpustil. Ano často se v knize zmiňuje , že Tye byl sobec ,když to udělal , já si to ale nemyslím , prostě to tu už nemohl vydržet a bůhví co by se stalo , kdyby neodešel a zároveň si myslím , že to není ničí chyba ani Lex ani její mámy. Nikdo by Tye nezachránil , už to nešlo.

,,Náznaky tu byly. Jenom jsem byla moc zahleděná sama do sebe, abych to postřehla."
U téhle knížky ani nebude tak brečet , jako se budete cítit prázdní a smutní. Nebo jakkoliv , protože tahle   knížka je tak emocionálně vyčerpávající , že se z toho budu vzpamatovávat ještě dlouho. Je velmi smutné ,že autorka píše ze své vlastní zkušenosti , i když je příběh fiktivní. Zanechala v té knížce spoustu emocí a věřím ,že i kus sebe.
,,Smrt je všude okolo nás. Kamkoli se podíval. Každou sekundu se zabije 1,8 člověka. Jenom tomu nevěnujeme pozornost. Dokud to nepřijde."
Od autorky jsem četla sérii Nespoutaná a tu miluju a teď tohle...píše opravdu nádherně , co nejdřív se asi pustím do Má lady Jane.

Komentáře