Je vůbec možné se zamilovat přes e-mail? |Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera- Becky Albertalli
Počet stran:296
Žánr:Pro děti a mládež,romány
Nakladatelství: Yoli
Vydáno: 2017
Hodnocení obálky:60%
Hodnocení:100%
Anotace:
Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.

O autorce:
Se svou sestrou Caroline vyrůstala v Atlantě, kde nyní žije se svým manželem Brianem a syny Owenem a HenrymAlbertalli navštěvovala vysokou školu v Connecticutu, kde se zaměřovala na obor psychologie, poté se přestěhovala do Washingtonu, D.C., kde získala doktorát z klinické psychologie
Recenze:
Simon je gay,ale nikdo to o něm neví. Simon to drží v tajnosti,tedy ví to jen jeden člověk- Blue. S Bluem si dopisuje e-maily,ale neví kdo se za tajemnou přezdívkou Blue skrývá. Když si Simon na školním počítači kontroluje e-mailovou schránku,tak se bohužel zapomene odhlásit a hned po něm za počítač usedne Martin,který e-maily uvidí a začne Simona vydírat, za účelem aby ho více seznámil s jeho nejlepší  kamarádkou Abby. To se Simonovi  moc nelíbí,kdyby záleželo jen na něm,tak by se nenechal vydírat a celé by to prozradil,ale je tu také Blue a tomu Simon nechce ublížit. Simon zjišťuje,že se do Bluea zamiloval...

,,Nemám rád konce. Mám rád věci,které nikdy nekončí."
Simona si snad každý musel zamilovat a Bluea taktéž.Simon je milý a rozhodně úžasný kamarád a přítel. Jen škoda ,že je na kluky .Simon má úžasnou rodinku , která je naprosto boží. Na jeho rodinku se jen tak nezapomene a taky má pejska s zajímavým jménem-Biebera
Abych byla upřímná,tak jsem neměla ani nejmenší zdání kdo by mohl být Blue,každou chvíli jsem měla pocit ,že Blue je někdo jiný. Vsadím se , že jsem si myslela,že Blue je snad každý kdo se v knize jen mihnul.

,,Nemyslíš,že coming out byměli podstoupit všichni? Proč je za výchozí stav považována zrovna heterosexualita? Ty rozpaky by si měl zažít každý a při té příležitosti se k něčemu oficiálně přihlásit,ať už k hetero-,homo-,bisexualitě nebo k čemukoli jinému. To jen tak na okraj."

Je krásné ,jak kniha poukazuje na problémy gayů,protože jak všichni víme na tomto světě jsou stále lidé ,kteří to nepodporují,či dokonce nenávidí. Já nechápu,proč? Vždyť na tom není nic špatného. Tohle se dělo už dávno,ale dřív se to nesmělo vůbec projevovat. A teď když už vás za to nikdo neoběsí,tak bychom to měli skrývat a nebýt sami sebou, jen kvůli ostatním?

Kniha byla rozhodně čtivá,milá a prostě rozkošná. Navíc Blue a Simon spolu byli tak mega moc sladcí.

Dokonce byl podle knihy natočen film,na kterém jsem nedávno byla a teda hodně se liší od knihy,ale i tak byl milý a hezky odpočinkový,i když mě trochu zklamal. Ale rozhodně si ho po dočtení knihy pusťte.

Hezké prázdniny!

Komentáře