Lidi by o nás měli vědět. O dívkách, které si svou bolest zapisují do vlastního těla|Dívka na kusy

Dívka na kusy-Kathleen Glasgow
Počet stran:410
Žánr:Literatura světová,Romány pro ženy
Nakladatelství: Omega
Vydáno: 2018
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:100%
Anotace:
Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát.

Kaž
dou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti.

Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.


,,Lidé mají spousty tajemství.Nikdy nejsou takoví,jací se na první pohled zdají"
O autorce:



Kathleen Glasgow je vědecká pracovnice spolupracující s The Writer´s Almanac. Kniha Dívka na kusy je její prvotinou, která se stala mezinárodním bestsellerem. Žije v Tucsonu v Arizoně.Kathleen také trpěla sebepoškožkozováním a díky knize se z toho vypsala.





Recenze:
Osmnáctiletá dívka Charlotte se ocitá v psychiatrické léčebně,kde se snaží zotavit z svých příšerných zážitků-její otec spáchal sebevraždu,její nejlepší kamarádka přišla o svou duši a odjela pryč na léčení ,ale i tak jakoby tu ani nebyla,její matka na ní kašle a Charlie tak žije na ulici,kde je zneužívána a jediný způsob jak ze sebe všechnu bolest ,,vyříznout" je řezání se po celém těle kouskem ostrého skla. Charlie má partu přátel,kteří pijí alkohol,stejně jako ona a berou drogy. Charlie se pokusí zabít a díky tomu skončí v psychiatrické léčebně. V psychiatrické léčebně,ale nemůže zůstat moc dlouho,protože její léčbu nemá kdo financovat,má se vrátit k matce ta ji ,ale nechce ,a tak musí začít úplně nový život bez řezání a alkoholu.
Charlie je hodně silná a citlivá umělkyně,která toho měl na zádech až moc.
Riley je kluk se kterým se Charlie seznámí ve své nové práci,který je ale závislý na alkoholu a neví jak z toho ven.
Kapitoly v knize jsou hodně krátké a příběh je hodně čtivý,takže máte knihu přečtenou za chvilku,i když nechcete.
,,Myslím, že se to jednou stane každému z nás..., bude to něco tak zásadního, že nás to roztrhá na kousky. A pak je potřeba se zastavit. A posbírat se dohromady. Zabere nám to spoustu času a možná zjistíme, že se musíme složit v jiné, lepší podobě. V takové podobě, ve které jsme si sami jistí, že všechny dílky perfektně sedí a my se už tak nikdy nerozbijeme."
 Dívka na kusy není žádný přikrášlující příběh realitu. Je to prostě realita,žádný krásný románek jako jsme zvyklí z běžných young adult knih. Tahle kniha vás roztříští na kousky ,jako je Charlie.Tohle je fakt hodně silný příběh,který by neměl být opomíjen. Přijde mi,že knihu moc lidí nečetlo,i přes to jak je dobrá. Ani se nedivím,že je tak dobrá když ji autorka psala 9 let,je to vidět. Během čtení mi Charlie bylo hrozně líto a fandila jsem jí.
Dívka na kusy je nezapomenutelná kniha plná bolesti,smutku,naděje,upřímnosti.

,,Les není vždy tak tichý, jak si všichni myslí."
Kniha vás hodně emocionálně vyčerpá,i když na slzy moc nedojde budete se cítit stejně jako Charlie. Dívka na kusy se zabývá opravdu důležitým tématem,který jsem v žádně jiné knížce ještě nepostřehla. V téhle době problém sebepoškozování řeší hodně dívek a chlapců a myslím si,že tahle kniha by jim mohla pomoct ať už jen tím,že budou vědět ,že v tom nejsou sami a že někdo na tom je podobně.
,,I jedno jediné laskavé slovo zmůže opravdu hodně."
S Charlie jsem si hodně rozuměla ,ne že bych se řezala ,ale mám podobný problém jako ona s navazováním nových kontaktů.Charlie si neumí hledat nové kamarády a oni si většinou najdou ji.
Jestli se o tyto témata zajímáte,tak jako já,tak je to rozhodně kniha pro vás. A i když ne,za přečtení rozhodně stojí.A pokud  jste ji četli,tak mi dejte vědět do komentářů.


Komentáře