Můj život u sousedů

Můj život u sousedů- Huntley Fitzpatrick
Počet stran:371
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: CooBoo
Vydáno: 2014
Hodnocení obálky:80%
Hodnocení:85%
Anotace:Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou – hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich – vymanit se z područí dominantní matky a nepodřizovat svůj život jejím přáním. Avšak zdá se, že je to pouze krásný sen… až do jednoho letního večera, kdy za ní vyšplhá Jase Garrett. A všechno se změní! Oba se potýkají s trapnostmi i krásami první lásky, Jaseova rodina Samanthu okamžitě přijme do svého středu, i když ona ho před tou svou drží v tajnosti. Vše je téměř dokonale až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý její svět. A Samantha se náhle musí rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání. Fantastický debut o rodině, přátelství, první lásce a nemožnosti být věrný jediné osobě, kterou milujete, aniž byste zároveň zradili další.
O autorce:Huntley Fitzpatrick vyrostla zasněná a nepozorná na pobřeží Connecticutu. Vzkvétala v rodině knihomolů, kde měl každý nos neustále zabořený v knize. Nyní směje se a poslouchá za dveřmi svých šesti dětí, které ji poskytují perspektivu a materiálu.

Recenze:
Samantha už roky pozoruje své sousedy Garrettovi. Samantha totiž žije se svou matkou senátorkou,která potřebuje mít ve všem pořádek a se svou sestrou Tracy ve velkém domě se vším,co si kdy mohla přát,tedy až na to ,ze Samanthy matka nesnáší Garrettovi už od chvíle ,co se přistěhovali.A tak se k nim nikdy nesměla Samantha ani přiblížit. Garrettovi jsou početná rodina, plná veselých a trochu  nepořádných dětí. Jejich otec vlastní železářství a jejich mamka je na mateřské,takže jsou z chudších poměrů než Samantha. Ale jednoho večera ,když Samantha je na svém ,,balkónku" a pozoruje Garrettovi,tak se k ní přiblíží jeden z Garrettů-Jase. Seznámí se a začnou si rozumnět více než by podle její matky měli. Zamilují se do sebe,ale musí to před Samanthiinou matkou,která je teď jako vyměněná ,protože si našla přitele,tajit. Samantha hned bez problému zapadne k Garrettům a stane se součástí jejich rodiny.

Láska Samanthy a Jase byla velkolepá,prostě první velká láska na kterou se nezapomíná. Ve vztahu měli samozřejmě i nějaké ty problémy,tedy především Samanthiinu matku. Kvůli,které se Samantha občas cítila,že dělá něco špatného.
Koho jsem teda nesnášela byla Samanthy máma a její nový přítel-Clay Tucker...někdy mě až udivovalo čeho všeho jsou schopní..
Příběh na první pohled vypadá jako obyčejná romantická kniha k pláži,tedy až do té doby ,co se tam objeví velmi nečekaná dramatická zápletka se kterou si Samantha vůbec neví rady. Zápletka byla tak nečekaná,ale úžasně do příběhu zapadla a úžasně ho okořenila.
Příběh je krásně čtivý a hned vás vtáhne do děje a i když je to zpočátku jen odpočinkové čtení,tak se od něho nemůžete odtrhnout.¨
Co musím knize trochu vyčíst byla její předvídatelnost.
Také jsem zjistila ,že kniha má nezávazné pokračování! A to pokračování o mé oblíbené postavě-Timovi-bratrovi Samanthy nejlepší kamarádky Nan.Tak to si musím,co nejdříve přečíst.

Knihu bych si určitě přečetla,i když vám nic moc nedá na odpočinek je ta pravá.

Komentáře