Proč vlastně čtu?

Proč vlastně čtu?
Tato otázka mi je docela často pokládána,tak jsem se rozhodla na ni zodpovědět i tady.

Chápu,že pro někoho může být představa číst nepředstavitelná,ale pro mě to znamená únik z reality. Nemusím být v tomhle světě plném těch zlých lidí,přemýšlet nad nimi a mohu od nich uniknout,byť jen na pár hodin.  A dávají mi pocit,že všechno by mohlo dopadnou dobře,jako v knihách s happy-endem
Být někdo jiný,někde jinde...
Není to jen kvůli úniku z reality,ale můžu prožít tolik životů najednou. Je až neuvěřitelné,co ve vás kniha dokáže vyvolat,všechny ty emoce... To když nechceme ,aby kniha skončila,protože jsme se do ní tak zamilovali a nechceme se vrátit zpátky do našich životů a pokračovat jakoby nic.

Knihy spojují lidi,co čtou, díky nim jsem poznala spoustu neuvěřitelných lidí, ať už těch fiktivních nebo reálných. Pro mě je nečíst představa jako bych nemohla dýchat, až takhle mi knihy přirostli k srdci a nehodlám je jen tak pustit..
Mám pocit,že to proč čtu nejde ani pořádně slovy vyjádřit,je to prostě láska bez které by můj život postrádal úplně smysl. Ano mám dny kdy se knihy ani nedotknu,ale stále vím,že později tu pořád bude a já budu moct pokračovat..
Naplňuje mě to,knihy jsou můj poklad.
Miluju jejich čtení,psaní o nich,mluvení o nich,rozebírání je, hledání výstižných fotek pro moji lásku ke knihám
A jen tak nejhorší otázka pro knihomola je...Tvoje nejoblíbenější knížka? To je jako ptát se matky na její nejoblíbenější dítě.

Ale ta největší bezmoc ,když víš ,že kluk z knížky nemůže být tvůj budoucí manžel.Existuje jen určitá sorta lidí,co chápou mé pocity a já jsem za ně neskutečně vděčná,jsem vděčná za vás!!

Komentáře