Já a holka od vedle

Já a holka od vedle-Jared Reck
Počet stran:258
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: Yoli
Vydáno: 2018
Hodnocení obálky:100%
Hodnocení:4*/5*
Anotace:
Pokud jste fanoušky Johna Greena nebo Jennifer Nivenové, nachystejte si papírové kapesníčky. Protože tahle love story vám zlomí srdce.
Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. 
Jenže takhle to nefunguje. 
Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou posledního ročníku a po všech stránkách skvělým klukem, a Matt má pocit, že svou kamarádku ztrácí nadobro. Nejde však jen o Tabby, Mattovi hrozí, že kvůli tragické nehodě přijde o všechno, na čem mu kdy záleželo…
O autorovi:Jared Reck posledních dvanáct let vyučuje angličtinu a literaturu na základní škole,a většinu času tráví čtením skvělých knih a psaním příběhů se svými studenty. Je blázen do YA literatury a velkým fanouškem Johna Greena a Laurie Halse Anderson


,, I když radost jen předstírám,je to lepší než se vařit ve vlastním vzteku"
Recenze:
Hlavní hrdina Matt je zamilovaný do Tabby-sousedky,která je shodou okolností jeho nejlepší kamarádka. Matt to,ale Tabby nedokáže říct,bojí se ,že tím zničí jejich přátelství.Tabby v podstatě s Mattem vyrůstala,znají se už od plenek a Tabby víceméně patří do rodiny Wainwrightů. Navíc si teď Tabby našla přítele Liama,velmi populárního čtvrťáka. To Mata úplně ničí,ikdyž je Liam hodný kluk,takho Matt nemá rád,navíc Tabby s ním přestala jezdit autobusem,protože jezdí s Liamem.

Matt je úplně typický teenager,který má zálibu v basketballu,každé ráno než přijede autobus si zahází pár košů a jeho cíl je se posunout z juniorů do reprezentace.
Tabby je veselá,přátelská holka,která miluje Nerds.

O této knize je hodně těžké psát recenzi,abych vám nepokazila čtení a neprozradila vám zápletku.

,,Jak člověk stárne,pochopí,že nemusí každou maličkost ,která mu během dne proletí hlavou,sdílet s ostatními"
První část knihy je veselá,až humorná,ale pak přijde ten zlom a vy ani nevíte jak se to ksakru mohlo stát?! Chvíli jsem to vůbec nechápala,ale pak to na mě dolehlo a měla jsem slzy v očích.
Ale zase mě to nevzalo tolik jako jiné knihy-např. Tisíc polibků,Všechny malé zázraky...atd.
Ale moc se mi to líbilo a myslím,že na to,že to byla autorova prvotina,to bylo dost dobré.
Četl jste někdo tuto knihu?
Komentáře