Jen mám pocit,že jsem v některých ohledech prostě rozbitá|Podělaným navrch

Podělaným navrch-Becky Albertali
Počet stran:280
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: Yoli
Vydáno: 2018
Hodnocení obálky:70%
Hodnocení:5*/5*
Anotace:
Molly ví všechno o bolestech neopětované lásky. A je jedno, jak moc jí její dvojče vyzývá, aby se vzchopila a šla do toho. Molly totiž není štíhlá modelka a holky, které nejsou štíhlé, ba právě naopak, musí být opatrné. Jenže pak se kolem jejího dvojčete začne točit nová dívka a sama Molly narazí na jistého superfanouška Tolkiena, u kterého je naprosto vyloučené, aby se do něj zamilovala... nebo snad ne?
O autorce:
Becky získala doktorát z klinické psychologie a věnuje se terapii zaměřené na práci s teenagery. V současné době žije se svou rodinou v AntlantěRecenze:
Molly má dvě maminky-Patty a Nadine,které se milují a dvojče Cassie,která je úplný opak Molly. Cassie je hlučná,společenská holka,která se nebojí říct svůj názor,za to Molly je tichý,milý romantik.
Jeden večer potká Molly jednu dívku Minu,která se dá dohromady právě s Cassie. Molly si připadá jiná,že nezapadá do rodiny,že ona jediná je na kluky. Mina má dva nejlepší kamarády a Molly ještě nikdy neměla kluka,ale moc po něm touží,už se šestadvacekrát zamilovala,ale nikdy nesebrala odvahu si s těmi kluky promluvit. A tak Cassie vymyslí plán,že dá Molly dohromady s Mininým kamarádem Willem Will je tak trochu hipster,který je zábavný a okouzlující. Molly nastupuje na letní brigádu do místního obchodu a tam se seznámí s přátelským Reidem.
,,Tak docela nechápu,jak se vlastně kdokoli dokáže najít přítele nebo přítelkyni.Pravděpodobnost toho je úplně maličká. Musí se vám líbit přesně ten správný člověk přesně v tu správnou chvíli.A vy se mu musíte líbit taky.Dokonalé prolnutí pocitů a okolností. Je skoro nepředstavitelné,že se to děje tak často."
Tato kniha je hlavně o první lásce,tedy spíš o tom před první láskou. Strachu z odmítnutí...
Knížka je nádherně napsaná stejně čtivě jako Simon a autorka už napsala další knihu,která je teda zatím jenom v aj,ale snad se brzy dočkáme překladu.
,,Mám jednu frustrující vlastnost:když jsou všichni ostatní šťastní,většinou nedokážu zůstat naštvaná.Moje nálady jsou jako ovce.Je to na nic,protože člověk občas fakt chce být naštvaný."
 Upřímně nejsem si úplně jistá jaká kniha autorky byla lepší. Každá měla něco do sebe...V knize Podělaným navrch jsem se neskutečně moc ztotožnila s hlavní hrdinkou Molly,jakoby autorka psala přímo o mně,tedy až na pár detailů samozřejmě. Napadlo mě jestli se náhodou nenapojila na můj mozek a nezkusila vymyslet nějaký příběh ve kterém bych našla svou lásku.
Sestra Molly-Cassie mi někdy lezla na nervy. Když si našla novou přítelkyni Minu ,tak jakoby od sebe Molly odstrčila a ještě ,když jí na to Molly upozornila,tak říkala ,že to není vůbec pravda.
Kniha vás osloví i svou reálností,není v ní nic extra nereálného,sice má Molly trochu neobvyklou rodinu,ale tohle zpestření byl dobrý nápad.
,,Nesnáším, že na to myslím. Nesnáším nesnášení vlastního těla. Vlastně není pravda, že bych ho nesnášela. Jen se bojím, že to tak budou cítit všichni ostatní. Protože baculky nemají přítele a rozhodně s nikým nespí. Ne ve filmech – fakt ne – pokud to tedy nemá být vtip. A já nechci být vtip"
Rozhodně bych si knihu přečetla,ať už se vám Simon líbil nebo ne. Tohle je něco jiného,stále nevím ,co mám radši.
Je úžasné ,když čtete knihu,která vám dá pocit,že nejste sama.

Komentáře