Slunce je také hvězda

Slunce je také hvězda-Nicola Yoon
Počet stran:325
Žánr:Pro děti a mládež,Dívčí romány
Nakladatelství: CooBoo
Vydáno: 2018
Hodnocení obálky:80%
Hodnocení:100%
Anotace:
Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.
O autorce:
Nicola Yoonová vyrostla na Jamajce a v Brooklynu. Nyní žije v Los Angeles se svou dcerou a manželem, který se podílel na grafické úpravě jejího debutového románu Všechno, úplně všechno.

Recenze:
Natasha miluje fyziku,věří na vědu a fakta.Natashina rodina je v Americe nelegálně a dnes večer je čeká deportace na Jamajku. Natasha se snaží situaci zachránit a tak chodí po právnících a zkouší  štěstí. Když jde na schůzku,cestou ve vinylovém obchodě narazí na Daniela-snílka a básníka,který má namířeno na pohovor na Yale,kam se mu ale vůbec nechce.I přes to,že Natasha na lásku nevěří,neuvědomuje si to ale k Danielovi něco cítí.Oba jsou tak rozdílní,ale přesto je k sobě něco táhne. Daniel jí dá test jestli se do něj během jediného dne zamiluje...Natasha si myslí ,že je to nemožné a nelogické,povede se to Danielovi?

Kapitoly se střídají z pohledu a Daniela a sem tam se objeví i kapitolku o nějaké vedlejší postavě.Což bylo neobvyklé a opravdu dokonalý nápad.Kapitoly jsou poměrně krátké,některé jen na jednu stránku.A málokdy,ale přece se v knize objevují vědecké kapitolky,které teda nebyly nic pro mě,ale alespoň jsem se tak přiblížila k Natashe.
Zajímavé je ,že kniha se odehrává jen jeden den,i když mně to tak nepřišlo,protože to vypadalo jako když se Natasha s Danielem znají už věčnost ne jen pár hodin.
V knize se řeší i rasismus a jak by je jejich rodiny přijali ,přece černoška a korejec spolu nemůžou být...Toť vše k dnešní společnosti.


Na první pohled Slunce je také hvězda vypadá jako úplně obyčejná oddechovka,ale není,tohle stálo za to a bylo to neuvěřitelný. Ještě lepší než Všechno,úplně všechno.
Kniha je hodně čtivá a prostě vás okouzlí a musíte si jí přečíst.Rozhodně doporučuji.

Komentáře